O wydarzeniu

WEKTORY2023 ROZDANE

Uroczysta Gala Pracodawców RP – #Wektory2023 za nami, to był wyjątkowy i pełen emocji wieczór! Po raz dwudziesty drugi przyznaliśmy prestiżowe statuetki – Wektory. To wyróżnienia dla wybitnych osobistości ze świata biznesu, polityki, kultury i mediów, które w szczególny sposób wpływają na rozwój polskiej gospodarki, wskazują nowatorskie rozwiązania oraz przyczyniają się do rozwoju społecznego i kulturalnego w Polsce. W trakcie Gali przyznano także #SuperWektora2023.

Za stworzenie koalicji będącej alternatywą dla pozostałych ugrupowań funkcjonujących na polskiej scenie politycznej oraz za wyjątkową współpracę ponad podziałami, dla której najważniejsze są: demokracja, wolność słowa, praworządność i Konstytucja #SuperWektora2023 otrzymali Liderzy Koalicji Trzecia Droga: Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz!

Podczas Gali poznaliśmy także jedenastu laureatów, których działania w 2023 roku wniosły szczególny wkład w przedsiębiorczość w Polsce.

WEKTORY 2023

1. ARCUS S.A. – Za konsekwentne i trwałe wzmacnianie polskiej gospodarki poprzez wdrażanie innowacyjnych i zintegrowanych rozwiązań obejmujących urządzenia, oprogramowania i usługi oraz za szybkie i skuteczne wsparcie zmian gospodarczych i technologicznych mających na celu zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu w Polsce.

2. Boehringer Ingelheim Sp. z o.o. – Za wyjątkowe dokonania w świecie nauki, prowadzenie prac badawczo rozwojowych, których efektem jest wprowadzenie na rynek nowatorskich produktów medycznych stosowanych w medycynie i weterynarii oraz za opracowanie przełomowych terapii przyczyniających się do budowy kapitału zdrowotnego Polaków.

3. Janssen Cilag Sp. Z o.o. – Za dbałość o dostęp pacjentów do terapii odzwierciedlających aktualne standardy leczenia na świecie, za aktywne działania wspierające zdrowie i samopoczucie pacjentów z chorobami psychicznymi oraz za zaangażowanie w kampanie i projekty społeczne podnoszące społeczną świadomość chorób psychicznych i zapobiegające wykluczeniu z życia osób dotkniętych tego typu chorobami.

4. Robert Dobrzycki, Prezes Zarządu, Panattoni Europe Sp. z o. o. – Niekwestionowany architekt sukcesu, który stanowi inspirację dla przedsiębiorców na całym świecie. Za stworzenie europejskiej firmy będącej liderem w budowie i zarządzaniu powierzchniami magazynowymi oraz za działalność biznesową, która jest ukierunkowana na spełnienie indywidualnych potrzeb klientów.

5. Mariusz Jawoszek, Group Chairman; CEO, Dictador Holding Limited – Za globalny sukces marki połączony z patriotyzmem gospodarczym i budowę globalnego Championa z polskiego Mikołowa.

6. Dominik Leszczyński, Prezes, DL Invest Group S.A. – Za szczególną dbałość o budowanie silnych i pozytywnych relacji z partnerami biznesowymi, inwestorami i instytucjami, które skutkują możliwością współpracy na wielu poziomach, a także za wdrażanie biznesowych projektów, które mają bezpośredni wpływ na poprawę życia lokalnych społeczności w otaczającym je środowisku.

7. Adam Niedziółka, Prezes Zarządu ADN Akademia Sp. z o.o. – Za działalność biznesową i osobiste zaangażowanie stawiające na pierwszym miejscu rozwój i edukację obywateli. Za pomysłowość i konsekwentną rozbudowę firmy, której nadrzędnym celem są kursy, szkolenia i edukacja przedstawicieli: administracji publicznej, samorządu terytorialnego, jak i świata biznesu.

8. Prof. Piotr Henryk Skarżyński, Członek Zarządu, Centrum Słuchu i Mowy Sp.z o.o. – Za znaczący wpływ, poparty międzynarodowym uznaniem, na rozwój globalnej medycyny oraz wyjątkowe osiągnięcia i innowacje w zarządzaniu ochroną zdrowia, a także za ogromny naukowy wkład i wpływ na kształtowanie standardów stosowanych w leczeniu i nieustanne zaangażowanie w tworzenie nowych rozwiązań w dziedzinie chirurgii i diagnozy chorób laryngologicznych.

9. Wojciech Wolny, Prezes Zarządu, Euvic S.A. – Za wyjątkowy upór w dążeniu do wyznaczonego celu, zaangażowanie, profesjonalizm oraz osobisty wkład w budowę i rozwój rynku IT w Polsce, a także za konsekwentne wzmacnianie polskiej gospodarki poprzez inwestycje i innowacje mające kompleksowo wspierać rozwój świata biznesu.

10. Ewa Wernerowicz, Przewodnicząca Rady Nadzorczej, Soonly Finance Sp. z o. o. – Za determinację, odwagę i strategiczne działania podejmowane w międzynarodowym środowisku biznesowym oraz za wyjątkowe serce i hojność okazane tym, którzy nagle znaleźli się w potrzebie. Za wyjątkową siłę i okazanie ogromnego serca w obliczu wojny w Ukrainie.

11. Joanna Makowiecka-Gatza, Prezes Zarządu Karmar SA i Linkcity Poland SA, Grupa Bouygues – Za wyjątkowe zaangażowanie mające na celu edukację i dzielenie się wiedzą w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej firm oraz za aktywne propagowanie pozytywnych zmian środowiskowych i biznesowych w firmach i organizacjach, z którymi na co dzień współpracuje, a także za umiejętną analizę i trafne diagnozy dotyczące przyszłych potrzeb gospodarki, środowiska naturalnego i ładu korporacyjnego.

Podczas tegorocznej Gali na scenie oprócz laureatów pojawiła się czołówka artystów polskiej sceny muzycznej.: Baranovski, Sławek Uniatowski, Natalia Szroeder, Małgorzata Ostrowska i Urszula. Galę prowadzili Katarzyna Zdanowicz (Polsat, Polsat News) oraz Dariusz Prosiecki (Dyrektor Departamentu Komunikacji i Marketingu, Pracodawcy RP).

PARTNERZY:

  • Partner Strategiczny: Grupa MAK
  • Partnerzy Złoci: Philip Morris Polska, InPost oraz Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest Park
  • Partnerzy Srebrni: Żabka Group, Medicover, Kyocera, Beta Med. Partner
  • Medialny: Forbes.